Kvalitný rum

Hľadáte exkluzívne rumy za dobré ceny? Vyberte si kvalitné rumy svetových značiek ako Bacardi, Captain Morgan alebo veľmi obľúbený rum Bumbu

Našou špecialitkou je brazílsky rum Santos Dumont, maurícijsky rum Emperor, ale i výborný koktailový rum Centenario Gran Reserva. Svojou krásnou červenkastou farbou si vás doslova podmaní. Vyberte si z našej ponuky a zamilujete sa hneď do niekoľkých exkluzívnych rumov.

Čo je rum?

Rum je alkoholický nápoj vyrábaný destiláciou cukrovej trstiny alebo melasy, ktorá sa najčastejšie nachádza v tropických oblastiach. Názov „rum“ pochádza z holandského slova „rumbullion“, čo znamená „veľký hluk“.

Rum sa často používa na výrobu  množstva drinkov, ako sú daiquiri, mojito, piňa colada, rum a kola alebo dokonca rumový koktail. Rum sa tiež môže piť čistý, alebo môže byť zmiešaný s limetkovou šťavou, cukrovou trstinou a ďalšími prísadami. Kvalitné rumy nájdete v špecializovaných obchodoch s alkoholom.

Druhy rumov

  • Tmavý rum je najrozšírenejší typ rumu, ktorý sa vyrába z melasy a cukrovej trstiny. Tmavý rum je veľmi intenzívny a má silnú chuť. Tmavý rum je po destilácii spravidla uložený v dubových sudoch po dobu niekoľkých rokov.
  • Biely rum je jemnejší ako tmavý rum a má ľahšiu chuť. Biely rum sa destiluje iba raz a nie je uložený v dubových sudoch. Biely rum je vhodný na prípravu niektorých koktailov, ako sú piňa colada alebo mojito.
  • Ochutený rum je rum, ktorý je dochutený pridaním korenín, ovocia alebo iných prísad. Ochutený rum má intenzívnu vôňu po karameli, vanilke, ananáse alebo kokose. Ochutený rum je často vhodný na prípravu niektorých exotických koktailov

Zobraziť ponuku rumov